XBMC Nedir?

XBMC, “Open Source Home Theatre Software” bilgisayarınızdaki media center olark tanımlayabiliriz. Diskinizdeki film, video, müzik dosyalrının oynatılmasından internet üzerinden paylaşılan içeriklerin gösterimine kadar birçok işlevi bir arada sunuyor.

Live TV, Trorent Tv, Youtube kanalları gibi özellikler ile internet üzerinden anında izleme fırsatı veren uygulama, birçok geliştirici desteği olduğundan her konuda (add-on, arayüz vs.) sürekli güncellenmekte.

Media Centerın aolmazsa olmaz özelliği olan Scraper kullanan XBMC diskinizdeki var olan video, müzik ve filmlere ait görselleri ve bilgileri tanımlanan veritabanlarından indirerek sizin için organiza ediyor, diskinizdeki filmin altyazısını bularak keyifle izlemenize yardımcı oluyor.

İnernet üzerinde birçok blog ve web sitesi tarafından desteklenen XBMC için Canlı Spor kanalları, tv dizilerinden tutun da yemek kanallarına kadar birçok kanalı seyretmenizi sağlayacak eklentileri bulunuyor.

Kurulumu ve kullanmı basit olan XBMC nin ve eklentilerinin indirme linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Şu anda 12.3 FRODO versiyonu aktif, beta olarak da 14 GOTHAM çalışmaları devam ediyor. XBMC i Windows, Linux, OSx, IOS, AppleTV, XBMCUbuntu, Raspvberry Pi ve Android işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Uygulamayı ve add-on’ları tıklayarak indirebilirsiniz.

Extra Add-on lar: Navi-X , XBMCTorrent

XBMC Nedir?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın